Vee ja kanalisatsiooni ehitus

Veevärk ja kanalisatsioon – neid võib nimetada maja soolestikuks, mille toimimist peame iseenesest mõistetavaks, kuid selle puudumist märkame tihti esimese asjana. Seetõttu on vee- ja kanalisatsiooni ehitus sama tähtis, kui hoone muude osade rajamine.

Maja ehitusest rääkides tuuakse peamiselt välja, et peavad olema nii tugev vundament kui ka teised kandvad konstruktsioonid. Siiski peab endale aru andma, et kõikidest nendest konstruktsioonidest lähevad läbi vee- ja kanalisatsioonitorud.

Kui need osutuvad vigasteks, siis tuleb suure tõenäosusega hakata lõhkuma just kandvaid konstruktsioone, et oleks võimalik vee- ja kanalisatsioonitorud ära parandada. Seetõttu on korrektne vee- ja kanalisatsiooni ehitus sama oluline kui konstruktsioonide hoolikas ja laitmatu ehitamine. Kanalisatsiooni paigaldus, aga ka vee- ja kanalisatsioonitorud pole kohad, kust kokku hoida.

Vee- ja kanalisatsiooni ehitus algab analüüsist, millega tehakse kindlaks, milliseid materjale on vaja kasutada ning kuidas täpsemalt vee- ja kanalisatsioonitorud maja sees ja väljas liiguvad. See on oluline, sest sisuliselt puudub hilisem ümbermõtlemise võimalus, mis ei oleks kulukas nii aja kui ka raha poolest. Kuna maja elueaks hinnatakse tavaliselt umbes pool sajandit, siis tuleb juba eos küsida küsimus, kas valitud kanalisatsiooni ja veevärgi lahendus peab vastu 50 aastat.

Selleks, et torustikuga midagi halba ei juhtuks, tuleb kindlasti palgata nii kavandamis- kui ka ehitusfaasis projekti oma ala professionaalid. Nemad tagaksid, et nii vee- ja kanalisatsiooni ehitus kui ka projekt vastaksid kõrgetele nõuetele. Vastupidavad vee- ja kanalisatsioonitorud ei ole probleemi põhjuseks, kui vee- ja kanalisatsiooni projekt sisaldab ilmselgeid vigu. Sarnaselt ei kanna vilja ka hea vee- ja kanalisatsiooni projekteerimine ja korrektne paigaldustöö, kui on valitud ebakvaliteetsed ja kergelt lagunevad vee- ja kanalisatsioonitorud.

Seetõttu ongi äärmiselt tähtis, et vee- ja kanalisatsioonitööd on tehtud kogenud ja koolitatud inimeste poolt. Eramaja, korterelamute ning äri- ja büroohoonete vee- ja kanalisatsiooni ehitus – kõigis neis töödes oleme laialdaste kogemustega.

Meie tehtud tööde nimekirja saad vaadata siit.

Lisaküsimuste tekkimisel või hinnapakkumiseks helista meile otse või täida kontaktivorm.

 

Telli vee- ja kanalisatsiooni ehitus meilt!

© AS Viimsi Keevitus. 2020 | Veevarustuse ja kanalisatsiooni välis- ja sisevõrgud. Sisemised küttesüsteemid