Vee ja kanalisatsiooni ehitus

Me kõik tarbime igapäevaselt puhast joogivett ja eeldame, et see sanitaarselt ja loodust kahjustamata ära voolaks. Veevärk on justkui maja soolestik, mille toimimist peame iseenesest mõistetavaks ning mille puudumist märkame tihti esimese asjana.

Kui räägitakse maja ehitusest, siis peamiselt mainitakse, et peavad olema tugev vundament ning teised kandvad konstruktsioonid, kuid alati peab endale aru andma, et kõikidest nendest konstruktsioonidest lähevad läbi vee- ja kanalisatsioonitorud.

Kui neis tekivad defektid, tuleb suure tõenäosusega hakata lõhkuma just neidsamu kandvaid konstruktsioone, et oleks võimalik vee- või kanalisatsioonitorusid parandada. Seetõttu on korrektne kanalisatsiooni ehitus sama oluline kui konstruktsioonide hoolikas ja korrektne ehitamine. Kanalisatsiooni ja veetrassi ehitus pole koht, kus kokku hoida.

Kanalisatsiooni ehitus algab analüüsist, milliseid materjale kasutada, kuidas täpsemalt torud maja sees ja väljas liiguvad. See on äärmiselt oluline, sest sisuliselt puudub hilisema ümbermõtlemise võimalus, mis ei oleks kulukas nii aja kui ka raha poolest. Kuna maja elueaks hinnatakse tavaliselt umbes pool sajandit, siis tuleb juba eos küsida küsimus, et kas valitud kanalisatsiooni ja veevärgi lahendus peab 50 aastat vastu.

Selleks, et torustikuga midagi halba ei juhtuks, tuleb kindlasti palgata nii projekteerimis- kui ka ehitusfaasis projekti oma ala professionaalid, kes tagaksid nii ehituse kui ka projekti kvaliteedi. Ei ole kasu suurepärastest ja vastupidavatest torudest, kui projektis on tehtud ilmselged vead ning sarnaselt ei kanna vilja hea projekteerimine ja korrektne paigaldustöö, kui on valitud ebakvaliteetsed ja vastupidamatud vee- ja kanalisatsioonitorud.

Seetõttu ongi äärmiselt tähtis, et kogu vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitus on teostatud kogenud ja koolitatud inimeste poolt, mida meie Viimsi Keevituses kahtlemata oleme.

Eramaja kanalisatsiooni ehitus, vee- ja kanalisatsiooni ehitamine korterelamutele ning äri- ja büroohoonetele – kõigis neis töödes oleme ülikogenud.

Meie tehtud tööde nimekirja saad vaadata siit. Lisaküsimuste tekkimisel või hinnapakkumiseks helista meile otse või täida kontaktvorm.

Telli kanalisatsiooni ehitus meilt!

© AS Viimsi Keevitus. 2020 | Veevarustuse ja kanalisatsiooni välis- ja sisevõrgud. Sisemised küttesüsteemid