Vee ja kanalisatsiooni ehitus

Veevärki võib nimetada maja soolestikuks, mille toimimist peame iseenesest mõistetavaks, kuid selle puudumist märkame tihti esimese asjana. Seetõttu on vee- ja kanalisatsiooni ehitus sama tähtis, kui hoone muude osade rajamine. Maja ehitusest rääkides tuuakse tihtipeale peamiselt välja, et peavad olema nii tugev vundament kui ka teised kandvad konstruktsioonid. Siiski peab endale alati aru andma, et kõikidest nendest konstruktsioonidest lähevad läbi vee- ja kanalisatsioonitorud.

Kui neis tekivad defektid, siis tuleb suure tõenäosusega hakata lõhkuma just kandvaid konstruktsioone, et oleks võimalik vee- või kanalisatsioonitorud ära parandada. Seetõttu on korrektne vee- ja kanalisatsiooni ehitus sama oluline kui konstruktsioonide hoolikas ja laitmatu ehitamine. Vee- ja kanalisatsioonitrasside ehitus pole koht, kust kokku hoida.

Vee- ja kanalisatsiooni ehitus algab analüüsist, millega tehakse kindlaks, milliseid materjale on vaja kasutada ning kuidas täpsemalt torud maja sees ja väljas liiguvad. See on äärmiselt oluline, sest sisuliselt puudub hilisem ümbermõtlemise võimalus, mis ei oleks kulukas nii aja kui ka raha poolest. Kuna maja elueaks hinnatakse tavaliselt umbes pool sajandit, siis tuleb juba eos küsida küsimus, kas valitud kanalisatsiooni ja veevärgi lahendus peab vastu 50 aastat.

Selleks, et torustikuga midagi halba ei juhtuks, tuleb kindlasti palgata nii kavandamis- kui ka ehitusfaasis projekti oma ala professionaalid. Nemad tagaksid, et nii vee- ja kanalisatsiooni ehitus kui ka projekti kvaliteet vastaksid kõrgetele nõuetele. Ei ole kasu suurepärastest ja vastupidavatest torudest, kui projektis on tehtud ilmselged vead. Sarnaselt ei kanna vilja ka hea projekteerimine ja korrektne paigaldustöö, kui on valitud ebakvaliteetsed ja kergelt lagunevad vee- ja kanalisatsioonitorud.

Seetõttu ongi äärmiselt tähtis, et vee- ja kanalisatsioonitööd on teostatud kogenud ja koolitatud inimeste poolt. Eramaja, korterelamute ning äri- ja büroohoonete vee- ja kanalisatsiooni ehitus – kõigis neis töödes oleme väga laialdaste kogemustega.

Meie tehtud tööde nimekirja saad vaadata siit. Lisaküsimuste tekkimisel või hinnapakkumiseks helista meile otse või täida kontaktvorm.

Telli vee- ja kanalisatsiooni ehitus meilt!

© AS Viimsi Keevitus. 2020 | Veevarustuse ja kanalisatsiooni välis- ja sisevõrgud. Sisemised küttesüsteemid